Magnetoterapeutické výrobky

Magnetoterapeutické pomôcky firmy LIP-POLIAK vytvárajú jednosmerné magnetické pole s intenzitou 0,22 mT vo vzdialenosti 10 mm od magnetického prúžku. Nevyžadujú pripojenie na sieťové napätie.Pôsobenie magnetickej sily Sú vyrobené z prírodného hygienického materiálu (100%-ná bavlna). Prúžky s prierezom 10x0,8 mm sú z ohybnej hmoty a pri ležaní netlačia. Permanentne zmagnetizovaný materál zaručuje mnohoročnú trvalú magnetizáciu bez použitia zdroja energie.
Použité materiály umožňujú výrobky prať vo vlažnej vode, buď ručne, alebo v automatickej práčke s nastavením šetrného prania. Prúžky sú orientované súhlasne, t.j. severný pól smeruje na jeden okraj pomôcky, kde je všitá etiketa. Táto značka sa dáva ku hlave. Všetky výrobky sú určené pre použitie v domácnosti. Podložka MP1 pôsobí na celé telo, ostatné pomôcky sú vhodné pri lokálnych postihnutiach.

Liečebná magnetická podložka MP1

Má rozmery 165 x 65 cm. V bavlnenom flaneli je zašitých 7 plastických zmagnetizovaných prúžkov, vzdialených 20 cm od seba. Umiestňuje sa na lôžko pod posteľnú plachtu. Použitie plachty medzi telom pacienta a poduškou neznižuje jej účinnok. Je zvlášť vhodná pri bolestiach chrbtice a poruchách spánku. Podložka vytvára magnetickú miniklímu okolo lôžka a ak chcete spať hlavou na sever, nie je potrebné otáčať posteľ. Táto miniklíma tiež upravuje narušené magnetické pole v železobetónových konštrukciách. Intenzita magnetického poľa umožňuje aj jej dlhotrvajúce použitie (napr. celú noc), pokiaľ lekár neurčí inak. Indikácie:

Liečebná magnetická podložka MP1 - reumatizmus,
- chronické zápalové a degeneratívne ochorenia,
- bronchitída,
- poúrazové stavy,
- poruchy prekrvenia,
- bolesti chrbtice, nespavosť.
Pre tento výrobok bol na základe posudkov lekárov Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv v Bratislave udelený Schvaľovací výmer:
Schvaľovací výmer Schvaľovací výmer

Liečebná magnetická podložka MINI

Podložka MINI má rozmery 40 x 40 cm, obsahuje 3 magnetické prúžky a je vhodná na stoličku, alebo operadlo, ale dá sa pripevniť aj na odev z vnútornej strany. Zmierňuje bolesti a urýchľuje hojenie po úraze. Indikácie:

Liečebná magnetická podložka MINI Liečebná magnetická podložka MINI - reumatizmus,
- chronické zápalové a degeneratívne ochorenia,
- bronchitída,
- poúrazové stavy,
- poruchy prekrvenia, vred predkolenia.


Magnetický bederný pás (MBP)

Pripevňuje sa na pás sponou, má dva magnetické prúžky a rozmery 59 x 11 cm. Bederný pás sa používa pri bolestiach krížov a bedernej chrbtice.

Magnetický bederný pás (MBP) Magnetický bederný pás (MBP)

Magnetická bandáž (MB)

Je vhodná na ošetrenie kolena, zápästia, lakťa, predlaktia. Má dva magnetické prúžky. Indikácie: reumatizmus, chronické zápalové a degeneratívne ochorenia, poúrazové stavy, poruchy prekrvenia, vred predkolenia. Rozmery sú 49 x 11 cm. Pripevňuje sa suchým zipsom.

Magnetická bandáž (MB) Magnetická bandáž (MB)

Magnetická čelenka (MČ)

Pôsobí proti bolestiam hlavy, má dva magnetické prúžky. Rozmery sú 72 x 5 cm. Pripevňuje sa suchým zipsom.

Magnetická čelenka (MČ) Magnetická čelenka (MČ)

Magnetický pásik (MP)

Vhodný na ošetrenie priehlavku a členka, ale aj kolena, lakťa alebo zápästia. Rozmery sú 110 x 2 cm. Ovinie sa niekoľkokrát okolo končatiny a konce sa spoja suchým zipsom.Indikácie:

Magnetický pásik (MP) Magnetický pásik (MP) - reumatizmus,
- chronické zápalové a degeneratívne ochorenia,
- poúrazové stavy,
- poruchy prekrvenia, vred predkolenia.Tabuľka ponúkaných produktov
Výrobok Označenie Cena s DPH Záruka Zľava
magnetická podložka 165x65 cm MP1 99.- € (2982.-Sk) 2 roky dohodou
magnetická podložka 40x40 cm MINI 23.- € (693.-Sk) 2 roky dohodou
magnetický bederný pás MBP 18.- € (542.-Sk) 2 roky dohodou
magnetická bandáž MB 15.- € (452.-Sk) 2 roky dohodou
magnetická čelenka 13.- € (392.-Sk) 2 roky dohodou
magnetický pásik (110 x 2 cm) MP 12.- € (362.-Sk) 2 roky dohodou