Magnetická úprava vody

Zmäkčovač tvrdej vody - Hydromagnetizér HM1, HM2

Účinok hydromagnetizéra je nasledovný. Mineralizovaná - tvrdá voda vytvára na potrubiach, kovových častiach a ohrievacích telesách sedimenty – vodný kameň. Tento spôsobuje korózie, znižuje účinnosť vyhrievania a nakoniec poškodzuje zariadenia. V snahe predísť tomuto problému možno do vody pridávať chemické zmäkčovadlá, ale toto riešenie má viacero nedostatkov (cena, zväčšenie kontaminácie vody, kyslé pranie). Ak voda prechádza cez ohnisko magnetického poľa, zmenia sa jej fyzikálne vlastnosti Ohrievacie teleso v pračke bez a s použitím magnetického zmäkčovačaa uvoľňuje častice minerálov. Molekuly minerálov sa formujú do samostatných zoskupení, ktoré už nie sú priťahované kovovými časticami. Tvorba vodného kameňa je značne zredukovaná a takto upravovaná voda je schopná rozpúšťať aj staré usadeniny. Ak si Hydromagnetizér HM1 namontujete na:
- prívod práčky,
- bojlera,
- prietokového ohrievača,
- umývačky riadu
Hydromagnetizér HM1Tvorba vodného kameňa a korózie sa potlačí, čím sa ušetria prostriedky na údržbu a opravu. Vyhrievacie teleso pracuje s väčšou účinnosťou a šetrí sa el. energia. Naviac sa takto upravená voda chová ako magneticky mäkká a ušetrí sa až 40% pracích a čistiacich prostriedkov. Ďalšími výhodami je vytváranie magnetitu na kovových povrchoch, ktorý má antikorózne účinky a pozoruhodná je aj zmienka o tom, že magnetizovaná voda je nepriaznivá pre nebezpečnú baktériu Legionella, ktorá je odolná aj voči chlóru.
Na priemery väčšie ako 15mm (1/2") je určený HYDROMAGNETIZÉR HM2, ktorý má rovnaké účinky.
Doporučujeme prezrieť si nasledovný test hydromagnetizéra, kde možno prakticky vidieť jeho účinnosť.
TEST HYDROMAGNETIZÉRA
Montáž na prívodné vodovodné potrubie treba zvážiť, pretože ak voda v potrubí stojí niekoľko hodín, účinnok magnetizácie slabne. V takomto prípade sa magnetizuje aj voda na pitie, čo niektorí lekári nedoporučujú. Preferujeme preto radšej samostatné magnetizovanie pred spomínanými spotrebičmi, prípadne splachovačom a batériami. Hydromagnetizér HM1 dokáže vytvoriť magnetickú indukciu 20-50 mT, HM2 30-70 mT. Obidva pôsobia aj cez kovové trubky.
Vyhlásenie zhody Vyhlásenie zhody

Tabuľka ponúkaných produktov
Výrobok Priemer rúrky Mag.indukcia (mT) cena/ks s DPH
HM1 7-20mm (1/4-3/4") 20 - 50 20,40 €
HM2 15-40mm (1/2-6/4") 30 - 70 22,80 €